טיפ גדול
דף הבית head כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי פרסם כאן
                     
                   
 

המדריך למציאת עורך דין דיני עבודה
 
מאז ומתמיד, נושא כמו דיני עבודה מעסיק לא מעט מועסקים ואפילו מעסיקים שלא ממש מכירים את החוקים, ומעדיפים להיעזר בעורכי דין בשביל להתנהל בבטחה מולם. התחום הוא תחום רחב בשל כך ששוק העבודה בישראל הוא ברבים מן המקרים שוק פרוץ, בו חלק ניכר מהמעסיקים עוברים לא פעם על דיני התעסוקה והעבודה, והעובדים נותרים ללא מענה. הכנו לכם מדריך קצר למציאת העורך דין המתאים ביותר עבורכם.
 
מעסיק או מועסק?
 
זו השאלה הראשונה שתצטרכו לשאול את עצמכם במדריך זה. למועסקים – ייעוץ משפטי שונה מאשר זה שניתן למעסיקים, ולעתים זהו ייעוץ משפטי מנוגד. למשל, ייעוץ להכין חוזה עבודה עם רשימה של תאריכים וכספים שיוסכמו על ידי המעסיק משרת את המעסיק, לעומת ייעוץ שמשרת את המועסק, למשל לקרוא שלא להישמע לחוזה משום שהוא מנוגד לחוק. לדוגמה, אם המטרה של המעסיק היא לשלם באיזה תאריך שהוא רוצה, ולא ב- 10 לחודש, הוא כביכול לא יכול לממש אותה כי זה מנוגד לחוק, אבל בערוצים חוקיים הוא יכול להודיע לעובד על פיטוריו ועל כניסה מחודשת לעבודה כעצמאי, ומכאן ואילך הוא יכול לשלם לו שוטף + כמה ימים שיחפוץ בכפוף לחוזה. מנגד, על עורך דינו של המועסק להוכיח שזה לא משרת את העסק, והמטרה היא אנוכית ולא אתית, אשר נועדה לאפשר למעסיק תשלומים נוחים על חשבון המועסק לשעבר. הסתירות הללו אינן רק מהותיות אלא גם שונות בדרך הטיפול בעובד/במעביד: ייעוץ לעובד הוא התמחות שונה בתכלית מייעוץ למעביד, ולכן על מבקש-העבודה לוודא שהוא הגיע למשרד המתמחה בשירות שהוא זקוק לו.
 
אם מעסיק, האם מנהל שכיר (נושא משרה) או בעלים חוקי?
 
ייעוץ משפטי למנהלים שכירים הולך וצובר תאוצה כיום, משום שהנטייה של מועסקים היא לא רק לתבוע את החברה בתור ישות, אלא גם את המנהל השכיר שהוצמד לאותו עובד, ואשר לטענתו גרם לו לעוולות כאלה ואחרות. מנגד, ייעוץ שניתן לבעלים עוסק גם בנושאי עבודה וגם בנושאים כלליים יותר המתרחשים בחברתו, ולכן חשוב לדעת בדיוק מה אתם, ולאיזה ייעוץ אתם זקוקים בדיוק.
 
אם מועסק, האם עובד קבלן או עובד ישיר?
 
ייעוץ לעובד ישיר שונה מהותית מייעוץ לעובד קבלן. עובד ישיר הוא בעל חוב ישיר מהמעסיק שלו, ולכן עורך דין דיני עבודה יוכל לדרוש זאת באמצעות כתב תביעה או מכתב ישיר. לעומת זאת, כאשר מדובר על עובד קבלן הסיטואציה שונה, כי המעסיק מולו נמצא העובד אינו המעסיק הישיר, ואז יש צורך בהתמחות מיוחדת לפיה תובעים את הקבלן על מה שקרה לעובד שלו בהיעדרו – באתר הלקוח.
 
היכנסו וקבלו המלצות על משרד עורכי הדין פישר בכר חן
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    המלצות לעסקים