טיפ גדול
דף הבית head כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי פרסם כאן
                     
                   

 

מענה אנושי לעורכי דין

מאז ומעולם היו זקוקים עורכי דין למענה אנושי אפקטיבי בו הם יוכלו להיעזר לקביעת הפגישות וסדר היום שלהם. עורך דין כמו כל בעל מקצוע אחר שנאלץ לעסוק בלוגיסטיקה – למעשה טומן את ראשו בחול משום שאיכותה האומנותית של עבודתו יורדת את חשבונה ועורך דין שהוא מקצוע מאד רגיש ועם דקויות ממש על קוצו של יוד, יכול ממש לסבול מעיסוק גם במקצוע וגם בלוגיסטיקה. לכן, מוטב לו לפנות לשירות קביעת תורים חיצוני שיהיה כמו המזכירה שלו לכל דבר ועניין. האם זה אומר שהוא צריך לפטר את המזכירה? לא. ההיפך הוא הנכון. המרכז לא עובד עם עורכי דין אלא עם מזכירויות של עורכי דין, מקבל מהן את הסילבוס שלהם ופועל אך ורק על פיהם.
 
מחויבות להתקלות קצרות בכל עת
 
שינה עורך הדין אל הלו"ז שלו? הוא קבע משהו אחר בדקה התשעים גם אם זה בלילה? המרכז לקביעת תורים מוכן לכך, נערך לכך ויפעל לפי רצונו. המרכז מעסיק מוקדנים ששירתו בעבר כמזכירי רופאים בשירות לאומי, כמזכירים רפואיים באזרחות וכראשי מששרד של מנכ"לים בכירים במשק. הם יודעים כבר את העבודה כי זה משלח היד שלהם לחיים, ולכן אין לכם מה לדאוג: המוקד עובד ללא תקלות גם אם החלטת לשנות בחטף את סדר היום שלך.
 
עבודה עם כל סוגי עורכי הדין
 
החל מעורכי דין פליליים ועד עורכי דין אזרחיים. במוקד יש עובדים מנוסים בקבלת כל סוגי השיחות מכל הלקוחות, ושם ישבצו את הפגישות שלכם בהצלחה יתרה. המוקד מכיל את כל מה שתצטרכו לקיום הפגישות שלכם ומילוי היומנים שלכם. כל פגישה שנקבעה תעודכן על ידי המוקדנים למזכירות שתמסור לך את המידע.
 
עבודה יעילה ומהירה: הפגישות נקבעות ביעילות
 
העבודה נעשית ביעילות, עם קידום עניינים שהם PRIORITIESעל חשבון נושאים לא חשובים. במוקד יכולים ללמוד את סדר העדיפויות שלך בתוך זמן קצר ולפעול לפיהן. מחויבים לשירות מדויק וממוקד, לקביעת תורים הכי עניינית, יסודית וללא תקלות. כאן תוכל למצוא את כל מה שתצטרך על מנת להמשיך לתפקד כעורך דין וגם להתעסק ב- 0% מזמנך בלוגיסטיקה ותפעול משלח ידך, למעט בסוגיות מקצועיות כמובן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    המלצות לעסקים