טיפ גדול
דף הבית head כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי פרסם כאן
                     
                   

השקעות בקרקעות

 

הפשרת קרקעות – כל מה שצריך לדעת

 

מהי הפשרת קרקעות? מה חשוב לדעת בנושא על מנת לסייע לכם להגיע לדירה משלכם או דירה להשקעה? מדוע שאזרח מן השורה, שחי חיים אורבניים, יצטרך, על פי אינטרס מובנה, לרכוש קרקע חקלאית?

הפשרת קרקעות היא תהליך בו קרקע חקלאית מנותבת על ידי משרד הפנים לשינוי ייעוד, והופכת להיות קרקע למגורים, קרקע למסחר, קרקע לתעשייה, וכד'. כאן נלמד כיצד גם אתם תוכלו ליהנות מתהליך זה, אך לפני כן – אנו מניחים שיצוצו מספר שאלות שכדאי להשיב עליהן. ראשית כל, מדוע אנו ממליצים לכם על רכישת קרקע חקלאית? לא עדיף לרכוש קרקע שהיא מראש מיועדת למגורים, ולא להיות תלויים במשרד הפנים על וועדותיו שיאשרו או ידחו הפשרה? שנית, נניח שהחלטנו לרכוש קרקע חקלאית, כיצד נדע שדווקא את הקרקע שלנו יחליטו הרשויות להפשיר?

 

קרקע שהייעוד הנוכחי שלה למגורים 

בקרקע כזו אינכם תלויים בוועדות של משרד הפנים לקראת אישור הפשרה, אולם מדובר בקרקע יקרה מאד, וזאת משום שגם אם לכם יש קרקע חקלאית, ביום בו משרד הפנים או הוועדה המחוזית מטעמו החליטו להפשיר אותה – המחיר שלה מזנק במאות אחוזים! לכן, סביר שתרצו לקנות את הקרקע בזול וליהנות משוויה היקר לאחר מעשה, ולא להוציא סכום נכבד על קרקע מופשרת.

 

הידיעה שיפשירו את הקרקע שבבעלותנו

השקעה בקרקעות חקלאיות היא הזדמנות שאסור לפספס. עובדתית – אין בטוחה שכזו, אבל יש סודות מקצועיים בנדל"ן המסוגלים לנבא מצוין מה המדינה תחליט להפשיר ומה לא. ניקח שתי דוגמאות קיצון: קרקע שקרובה לעיר חיפה, לעומת קרקע שנמצאת עשרות ק"מ מדימונה ועשרות רבות יותר של ק"מ מאילת, בלב הנגב. את מה יפשירו בסיכוי גבוה יותר? למי שעוד לא הבין – את הקרקע שליד חיפה, משום שכעיר שצריכה לספק פתרונות דיור לאוכלוסייה הולכת וגדלה היא תחפש, באמצעות וועדותיה המקומיות, שטחי התרחבות ויש סיכוי גדול מאד שהפקידים יפנו אליכם עוד בטרם אתם תעשו זאת. כמובן שאם את רכישת הקרקע החקלאית שלכם מלווה חברה מקצועית המתמחה בהפשרת קרקעות – היא תוכל לגרום לכך שהעירייה תרצה לפעול לטובת ההפשרה מול וועדת התכנון המחוזית.

 

בונוס – קבלו חלק מרזי המקצוע שלנו כחברה לקרקעות

אתם יכולים לגשת בעצמכם לוועדת התכנון המחוזית, ללא ליווי של העירייה, ולבקש לקבל את מפת הקרקעות במחוז – שהיא פועל יוצא של תמ"א 35 – תכנית מתאר מס' 35 של משרד הפנים לתחום הבינוי והפיתוח. המפה הזו יכולה ממש לספר סיפור על הקרקעות החקלאיות שבאזור. לדוגמה: ראיתם שמצד שמאל יש שטח מסחר, מצד ימין יש שטח תעשייה, ובמרכז – קרקע חקלאית, ללא קרקע למגורים נראית באופק? העירייה כנראה "חמה" על השטח החקלאי המדובר ויש סיכוי רב שהיא תפעל מול הוועדה להפשירו כשטח מגורים.

דוגמה נוספת: לעתים נדירות, ייתכן כי תהיה לכם הזדמנות לקרקע ליד עיר בעלת צביון תיירותי מובהק כמו תל אביב או אילת. במקרה כזה, כדאי לכם להישאר בהגדרה של קרקע חקלאית, משום שבישראל קיים מושג שנקרא "שטח מטרפוליני" בו ניתן להפוך קרקע חקלאית לשטח בו מועברות פעילויות פנאי וספורט. ניתן לבנות שם מתקני שעשועים ואפילו ביתנים בבניה מוגבלת לשירות התייר. 

 

השקעות בקרקעות - נמצאו 0 עסקים.
 
 
מאמרים ומדריכי קניה בתחום השקעות בקרקעות
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    המלצות לעסקים