טיפ גדול
דף הבית head כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי פרסם כאן
                     
                   

 

 התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש – ממי זה נדרש?

חייבים בהתקנת המערכת – מוסדות, ארגונים, תאגידים גדולים, וגופים ללא מטרות רווח שאזור פעולתם אינו ממגורים, אלא מ- ZONE תעשייתי או מסחרי. להלן מספר דוגמאות לגופים שונים הנדרשים להתקנת המערכת, כולל דוגמאות לרכיבים שונים שיידרשו בהתקנה זו.

בתי עסק פרטיים באזורים תעשייתיים או מסחריים

הם יידרשו להסדרת התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש על ידי חברת ייעוץ בטיחות המתמחה ברישיון עסק והיתר בנייה. מערכת זו תכלול גלאים, צופרים וספרינקלרים בהתאם לסכנות האורבות במתחם. הן עלולות לנבוע ישירות ממשלח היד (אם, למשל, הוא כולל עבודה עם חומרים מסוכנים ובפרט דליקים) או מתנאי סביבה מעודדי בעירה. נקודות התורפה הנ"ל יעוגנו בתיק שטח שיוכן על ידי חברת גילוי וכיבוי אש ויחוברו להם תסריטי כיבוי אש שיימסרו לגורמי הפיקוח ויועברו לכוחות ההצלה בזמן אמת.

לקוחות מוסדיים: בתי ספר, יחידות סמך של משרדי ממשלה

כמי שלוקחים חלק בפעילות באזורים בהם ממוקמים מבנים תעשייתיים או מסחריים, גם הם יזדקקו להסדרת התקנת מערכת גילוי אש מבוססת גלאים וצופרים ולצדה מערכת ספרינקלרים ייעודית המסונכרנת עמה. למשרדים הללו ייקבע תיק שטח בהתאם לתנאים סביבתיים מועדים לדליקה. הוא יימסר לגורמי הפיקוח ולכוחות ההצלה על מנת לתפעל אירוע בזמן אמת.

גופים ללא מטרת רווח הפועלים ממשרד או מבנה באזור מסחרי או תעשייתי

עבורם תידרש גם כן התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש אשר תותקן בהתאם לתקנים על ידי חברת ייעוץ בטיחות. היא תכלול גלאים וצופרים ותחובר למערכת ספרינקלרים שתשיב מים לעבר מקורות השריפה. הרכב מערכת גילוי וכיבוי אש ייקבע בהתאם למסמכי אפיון שיחוברו על ידי חברת ייעוץ בטיחות ובכפוף לתיק השטח שיכיל נקודות תורפה ותרחישי שריפה אפשריים בעטיין. תיק זה יועבר לגורמי הפיקוח ולכוחות ההצלה על מנת להשכיל לתפעל ביעילות אירוע אמת, אם חלילה יתרחש. מערכת גילוי וכיבוי אש משולבת ספרינקלרים תסייע לייצר מציאות יציבה יחסית עד בואם של כוחות ההצלה בהמשך תפעול האירוע.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    המלצות לעסקים