טיפ גדול
דף הבית head כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי פרסם כאן
                     
                   

 כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקולנוע ביתי

במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא על מספר פריטים שחשוב שיהיו על מערכת קולנוע ביתי. בתחילת כל פסקה נסביר מהו אותו אלמנט ובהמשך – נסקור דרכים מומלצות לבחור אותו. כך, תוכלו לגבש לעצמכם מערכת בשלבים, על ידי קריאה מקיפה אודות צויד לקולנוע ביתי.

מקרן צפייה

אלמנט הצפייה של מערכת הקולנוע הביתית. ניתן להשתמש במסך טלוויזיה דק ברזולוציה מתקדמת, אך אם אין בנמצא בביתכם התקן זה, מומלץ להתכוונן לרכישת מקרן על מנת להסב לעצמכם הרגשה של מערכת קולנוע אמיתית. את המקרן אנו ממליצים לבחור בהתאם לרזולוציה, אפשרויות התקריב ואפשרויות ההצבה שלו: תלייה, הנחה ועוד.

רסיברים להגברה

המכשירים אליהם מחוברים רמקולים פסיביים. בשונה מרמקולים אקטיביים, הם לא מכילים כפתור ON OFF וממשקי הגברה. את זה עושה הרסיבר, מכשיר חיצוני שהרמקולים מתחברים אליו. את הרסיבר שלכם מומלץ לבחור אך ורק בבדיקה בחנות, תוך שינוי עוצמות הכפתורים בהתאם. כפתורי השליטה הנדרשים הם ווליום, טון, טראבל (שליטה בטונים האמצעיים) ובס (שליטה בטונים הנמוכים) לפחות. כמו כן, על הרסיבר שאתם בודקים להתאים לחיבור סגנון הרמקולים המבוקש: זוג סטריאופוני, רמקולים וסאב וופר או מקרן קול.

רמקולים להשמעה

כפי שרמזנו בפרק הקודם, יש לכם 3 סוגים לבחירה: זוג רמקולים סטריאופוני, ריבוי רמקולים עם סאב וופר גדול שמשמיע את הבסים והצלילים הנמוכים ככלל, או מקרן קול, שהוא משטח רמקולים אחיד שמניחים בנקודה מסוימת והוא מדמה שהם מונחים במקומות מרוחקים ובכך יותר סאונד מקיף עם נפח גדול. מומלץ לבחור באסופת הרמקולים המבוקשת לכם בהיבט הוויזואלי וכמובן – על סמך בדיקה שהסאונד שיוצא מהם איכותי ועומד בציפיותיכם.

צפייה והאזנה לכל המערכת מחוברת

בטרם תתחייבו לרכוש ציוד לקולנוע ביתי, מאד מומלץ לבדוק שהמערכת ככלל עובדת טוב, בשילוב של כל הרכיבים זה בזה, עם סאונד על פי המצופה. מומלץ לבצע את הצפייה ואת ההאזנה בחנות ולהבין כיצד עובדת המערכת והאם היא אטרקטיבית עבורכם. רק לאחר שבדקתם את כל הרכיבים שלה בו זמנית תוכלו לקבל החלטה אם לרכוש אותה. בבדיקתכם, החליפו מעת לעת רמקולים, רסיברים ומקרנים עד שתמצאו את נוסחת המערכת הקולנוע הביתית המושלמת עבורכם.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    המלצות לעסקים